65 Yaş Aylığına Yeni Yılda Zam Gelecek

65 Yaş Aylığına Yeni Yılda Zam Gelecek
65 Yaş Aylığına Yeni Yılda Zam Gelecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

680 Liraya Çıkabilir

65 yaşını doldurmuş olan vatandaşlarımızdan herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlara 65 yaş aylığı bağlanmaktadır. Sosyal devlet ilkesi gereği yatırılan bu para 2018’in Eylül ayından öncesinde 3 ayda bir yatırılmaktaydı. Ancak bu aydan sonra her ay yatırılmaya başladı. Memur maaşına endekslenen 65 yaş aylığı her yıl memur maaşına gelen zam ile birlikte zamlanmaktadır. Enflasyon oranlarına bakıldığında memurlara gelecek olan zam uyarınca 65 yaş aylığı da 680 lira seviyelerine yükselecektir. 

65 Yaş Aylığına Nasıl Başvurulur?

65 yaş aylığı almak isteyen vatandaşlarımızın Kaymakamlıklara bağlı olan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurularda adayların kimlikleri ile birlikte herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan maaş almamaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuruları kabul edilecektir. bu süreç yaklaşık olarak 1 ayı bulacaktır. Başvurunun kabul edilmesinin ardından her ay ücret ödemesi gerçekleştirilecektir.

65 yaş üzerinde olan yaşlılarımıza ilave olarak şehir içi ulaşımda ücretsiz ulaşım hakkı da verilmektedir. Böylelikle yaşlılarımızın daha az masrafla hayatlarını idame ettirebilmeleri sağlanmaktadır. Sosyal devlet ilkesinin bir gereği olarak hayata geçirilen bu uygulamaların daha da çok yaygınlaştırılması önem arz etmektedir. Giderek yaşlanan nüfusumuz için bu daha da büyük önem kazanmaya devam ediyor.

65 Yaş Aylığına Yeni Yılda Zam Gelecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın