Bu Belirtiler Varsa Alzheimer Olabilirsiniz

Bu Belirtiler Varsa Alzheimer Olabilirsiniz
Bu Belirtiler Varsa Alzheimer Olabilirsiniz
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Unutkanlık Tek Başına Yetmez

Günlük hayatta yaşanılan stres, yoğunluk, uykusuzluk gibi hallerde unutkanlık görülmesi oldukça normaldir. Bu yüzden her unutkan olan kişi Alzheimer olduğunu düşünmemelidir. Diğer belirtilere bakmak ve bu belirtilerin ne kadar süre devam ettiğini takip etmek gerekir. 

İsimleri hatırlayamama, ocağı açık unutma, yolları karıştırma gibi durumlar geçici olabilir. Ancak sürekli tekrarlıyorsa ciddiye almak gerekir. Bu durumlar ileri yaştaki kişilerde görülüyorsa mutlaka doktora başvurmak gerekir. İlerleyen unutkanlık günlük işleri yapmaya engel oluyorsa Alzheimer riski oldukça yüksektir.

Alzheimer Belirtileri

Günlük yaşamı etkileyecek derecedeki unutkanlıkların yanı sıra günlük işleri yapmada zorlanma, kelimeleri hatırlayamama, yolları karıştırma, tarihleri unutma, eskilere nazaran daha çok kararsızlık yaşama, pratik düşünememe, her zaman kullandığı eşyaları yanlış yere koyma, davranışlarda tutarsızlık, kişilik değişimleri, sorumluluk almaktan korkma gibi belirtiler eşlik edecektir.

Bu belirtilerin bir kısmı varsa mutlaka doktora başvurmak gerekir. Bazen hasta olan kişi kendi durumunu fark edemeyebilir. Fark eden yakınları gerekeni yapmalıdır. Aksi takdirde Alzheimer ilerlerse tehlikeli bir hal alabilir. Dışarı çıktığında hasta kaybolabilir, trafik kazası geçirebilir. Hastalık can alıcı boyutlara ulaşmadan mutlaka teşhis edilmeli ve önlemler alınmalıdır. Erken teşhis ile tedavi ve hastalığın etkilerini azaltmak mümkün olacaktır.

Bu Belirtiler Varsa Alzheimer Olabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın