7 Gün Sonra Kayıp Dağcıların Montuna Ulaşıldı

7 Gün Sonra Kayıp Dağcıların Montuna Ulaşıldı
7 Gün Sonra Kayıp Dağcıların Montuna Ulaşıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Valilikten Açıklama Geldi

7 gün önce İstanbul’dan Uludağ’a giden dağcılar zirve yürüyüşü yaparken kendilerinden haber alınamaz oldu. İlgili birimlere bildirimde bulunulduktan sonra arama ve kurtarma faaliyetleri başladı. 7 gündür devam eden çalışmalar neticesinde dağcılardan bir ize rastlandı ve dağcılardan birine ait mont bulundu. Mont içerisinde bere ve anahtarlar da bulundu. 

Dağcılara ait bir ize rastlanılmasının üzerine arama kurtarma faaliyetlerine hız verildi. Konu ile ilgili Bursa Valiliği’nden de açıklama geldi. Bursa Valiliği 216 arama kurtarma ekibi ile birlikte insansız hava araçları dronelar ile de arama çalışmalarının devam ettiğini belirtti. 

Montun bulunduğu alanın 1 kilometre çapındaki çevresinde arama çalışmalarına hız verildi. Dağcıların Uludağ’a gelmeden evvel geçtikleri yerlere ait kamera kayıtları dikkatli bir şekilde incelendi ve böylelikle montun dağcılara ait olduğu kesin bir şekilde belirlendi.

Dağcıların aileleri de gelecek haberleri büyük bir umutla bekliyor. Uzun bir süredir bulunamayan dağcıların hayatlarını kaybetmiş olmalarından endişe ediliyor. Ancak artık mesafenin kısaldığını ve kısa bir süre içerisinde haber alınabileceğini ifade etmek gerekir.

Umarız ki olumlu haberler alınır ve dağcılar sağlıkla evlerine dönebilir. Dağcıların profesyonel bir şekilde tırmanış gerçekleştirmeleri de bu konuda önem arz etmektedir.

7 Gün Sonra Kayıp Dağcıların Montuna Ulaşıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın