Açık Öğretim Lisesi Online Sınav Tarihleri Belli Oldu

Açık Öğretim Lisesi Online Sınav Tarihleri Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi Online sınav tarihlerinin açıklandığını duyurdu. Sınavlar Hangi tarihte yapılacak? Haberimizde ulaşabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Online Sınav Tarihleri Belli Oldu.

Peki, Sınavlar Hangi Tarihte Yapılacak?

2021 Yılı Açık öğretim lisesi Sınavları 25 Mart 2021 Tarihi Saat 09.30’ dan itibaren 29 Mart 2021 Tarihi saat 23.59’ a kadar başvurularını gerçekleştirilebilecektir.

Sınava Nasıl Başvurular

Online sınav uygulaması yurt içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre belirtilen gün ve saatte başlayıp, aynı gün ve saatte sona erecektir.

T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır.

Şifresini unutan öğrenciler, AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan “şifremi unuttum” seçeneğinden şifrelerini öğrenebileceklerdir

Her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacaktır. Çoktan seçmeli 4 adet seçenek dersli ve her ders için 25 Dakika verilecektir.

Sınav Esnasında sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi dışında tüm uygulamalar kapatılacak olup herhangi bir uygulamanın açık olması durumunda öğrenciye uyarı gönderilecektir.

Daha fazla detaya ulaşmak için Duyuru Metnini inceleyiniz.

Duyuru Metni.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.