Adalet Bakanı: 2020 Yılında GYS Yapılacak

Adalet Bakanı: 2020 Yılında GYS Yapılacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Meclis’te yaptığı konuşmasında 2020 yılında Adalet Bakanlığı personelleri için görevde yükselme sınavı yapılacağını açıkladı.

En Son 2017 Yılında Yapılmıştı

Adalet Bakanlığı personelleri uzun bir süredir görevde yükselme sınavı gerçekleştirilmesini bekliyorlardı. Hem daha motive bir şekilde çalışmak hem de özlük haklarında iyileştirme elde etmek isteyen çalışanlar Bakanlıktan gelecek açıklamayı büyük bir merakla bekliyorlardı.

Beklenen açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, GYS sınavının 2020 yılı içerisinde yapılacağını belirtti. Son olarak 2017 yılında yapılan bu sınavın sonrasında tercihler 2018 yılında alınmıştı. Bu tarihten sonra ise herhangi bir sınav yapılmadı.

Bakan Gül, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı açıklamalarla Bakanlık çalışanlarını sevindirdi. Bakan Gül, hali hazırda çalışmakta olan Adalet Bakanlığı personellerinin görevde yükselme sınavlarına katılabileceğini ifade etti. Ayrıca personellerin özlük haklarını iyileştirecek çalışmaları yapmayı da sürdüreceklerini ifade etti.

Son olarak yapılan çalışmalardan birisi hatırlanacağı üzere mübaşirlerin genel hizmet sınıfına geçirilmesi idi. Bunun gibi son derece önemli ve talep edilen uygulamalar hayata geçirilmelidir. Aksi takdirde büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalmak söz konusu olabilecektir.

Görevde yükselme sınavlarının personeli motive etme boyutu son derece önemlidir. Bu sayede personeller kendilerini geliştirme ihtiyacı hissetmektedir. Ancak bu sınavların liyakate uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi de son derece önemlidir. Bu konuda gerekli tedbirlerin alınması da elzemdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.