Adalet Bakanlığı 10 Avukat Alımı Açıklandı

Adalet Bakanlığı 10 Avukat Alımı Açıklandı

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 10 Avukat alımı yapılacağı belirtildi.

Adalet Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamada alınacak 10 personelin Avukat olarak Bakanlık Merkez Teşkilatı bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Başvuru tarihi

Başvurular 11 Ocak 2021 - 25 Ocak 2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar yapılabilecektir.

Başvuru şekli ve yeri

Adaylar başvurularını kurum internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların istenilen belgeleri sisteme eksiksiz ve tek tek yüklemek suretiyle başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Yüklenen belgelerdeki yanlışlıklar ile eksik belgelerden adaylar sorumludur.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan, ilan edilen kadro sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

KPSS puanı ile sözlü sınavda alınan puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilan edilen kadro sayısı kadar atama yapılacaktır.

Adaylarda aranan genel nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Hukuk fakültesinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak, 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.