Adalet Bakanlığı 15 Stajyer Kontrolör Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı 15 Stajyer Kontrolör Alımı Yapıyor

Adalet bakanlığı kadrolarında istihdam edilmek için açıktan atama ile 15 stajyer kontrolör alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Başvuracak adaylar memur olma genel şartlarını taşımalıdır. 1 Ocak 1985 tarihinden sonra doğmak, 2018 veya 2019 KPSS A grubundan en az 70 puan almak gerekir. Hukuk, siyasal bilimler, idari bilimler, iktisat, maliye ve işletme lisans mezunları başvurabilecektir. Adayların askerlikle ilgisi olmamalıdır. 

Başvuru Usulü

Başvuru süresi 6 Ocak 2020 tarihinde başlamıştır ve son başvuru günü 20 Ocak 2020’dir. Adaylar bu süre içinde Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine başvuru yapacaktır. Şahsen ya da posta yoluyla başvuru yapmak mümkündür.

Adaylar başvuru yaptıktan sonra başvuru formu, KPSS sonuç belgesi, güvenlik soruşturması formu, mezuniyet belgesi, hukuk fakültesi dışındaki mezunlar için transkript, fotoğraflı özgeçmiş, askerlik belgesi ve sağlık raporu sunacaktır.

Kontenjanın 4 katı kadar aday mülakata alınacaktır. KPSS puan üstünlüğüne göre sıralanan listeye giren ilk 60 aday sözlü sınava alınacaktır. En az 3 üyenin olduğu komisyon tarafından mülakat yapılır. 100 puan üzerinden 70 puan alan adaylar başarılı sayılacaktır. En yüksek puanı alan 15 aday başarılı sayılacaktır. 

Sözlü Sınav 24-25 Şubat 2020 tarihlerinde Ankara Hakimevi’nde yapılacaktır. Mülakat saat 09.00’da başlayacaktır. Sınav sonuçları ve diğer bilgilendirmeler kurumun internet adresinden ilan edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.