Ankara’da Ekmek Zammı Valilikten Döndü

Ankara’da Ekmek Zammı Valilikten Döndü
Ankara’da Ekmek Zammı Valilikten Döndü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Valilik Zammı Kaldırdı

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da ekmeğe zam yapılmıştı. Bu zamdan itibaren 200 gramlık ekmek 1,25 liradan 1,50 liraya yükselmişti. Zam kararı Ankara esnaf ve sanatkarlar odası başkanlığı tarafından alınmıştı. Ancak Ankara Valiliğinin de zammı onaylaması gerekiyordu. Zam kararının valiliğe sunulması ile Ankara’da ekmek zammı netleşti. 

Ankara Valiliği’nde toplanan komisyon tarafından ekmek zammı görüşüldü ve komisyondan ret kararı çıktı. Yani ekmeğin 1,50 liradan satışı yapılamayacak. 200 gramlık ekmek eskisi gibi 1,25 liradan satılacaktır. 

Halk Ekmekte Durum Ne?

Ankara Belediyesi tarafından üretilen “halk ekmek” ile halka ucuz ekmek satışı yapılmaktadır. Halk ekmekte 250 gramlık bir ekmek 0,70 liradan satılıyordu. Ekmeğe zam geldiğinde halk ekmeğe zam yapılmayacağı açıklanmıştı.  Bu nedenle vatandaş halk ekmek almaya akın etti. Ancak haksız rekabet olmaması için halk ekmeğe de zam yapılarak 0,90 lira olmuştur. 
Valilik tarafından zammın geri çekilmesi nedeniyle halk ekmekteki zam da geri çekilecektir. Böylece vatandaş ekmeği 1,25 liradan ve halk ekmeği 0,70 liradan satın alabilecektir. 

2019 yılında ekmeğe zam girişiminde bulunulmuştu ancak kabul edilmemişti. Fırıncılar odası zam için yeniden girişimde bulundu. Bu zam girişimi de valilikten döndü. Son gelişmelere göre 200 gramlık ekmek 1,25 liradan satılmaya devam edecek.

Ankara’da Ekmek Zammı Valilikten Döndü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın