Adalet Bakanlığı 50 Memur Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı 50 Memur Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı 10 farklı pozisyonda istihdam edilmek üzere 50 memur alımı yapılacaktır.

Alım Yapılan Kadrolar

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 10 farklı pozisyonda toplam 50 personel alımı yapılacaktır. Alınacak olan kişiler taşra teşkilatında bilgi işlem genel müdürlüğü emrinde çalışacaktır. Bu kapsamda 10 java programlama, 3 yazılım testi, 4 veri tabanı yönetimi, 2 pardus yönetimi, 4 ses ve görüntü sistemleri, 8 ağ ve sistem yönetimi, 3 enerji yönetimi, 7 bilgi güvenliği, 4 kalite süreç yönetimi ve 5 programlama alanında mühendis alınacaktır. Yukarıda sayılan pozisyonların hepsi için 4 yıllık lisans mühendislik mezunu olmak gerekir. 

Adaylar KPSS B grubu sınavından P3 puan türünden en az 60 puana sahip olmalıdır. Memur olmaya engel durumu olmayan, görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmayan adaylar başvuru yapabilecektir. Her bir pozisyon için aranan özel şartlar ilanda belirtilmiştir. 

Başvuru Usulü

Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. İlan tarihi 26 Aralık yani bugündür. Bugünden itibaren 2 hafta içinde başvurular alınmaya devam edecektir. Adaylar elektronik başvuru formuna istenen diğer belgeleri ekleyecektir. 27 Ocak ile 10 Şubat tarihleri arasında bu belgeler teslim edilecektir. Belgeler Adalet Bakanlığı PGM Ankara adresine teslim edilecektir. Şahsen teslim kabul edilmeyecek ve sadece posta yoluyla belge teslimi mümkündür. Alıma ilişkin ayrıntılar bakanlık web sitesinde yayınlanmaya devam edecektir.

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.