Vatandaşa Ucuz Doğalgaz İçin Çalışma Yapılıyor

Vatandaşa Ucuz Doğalgaz İçin Çalışma Yapılıyor
Vatandaşa Ucuz Doğalgaz İçin Çalışma Yapılıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kontrat Süreleri Kısalacak

EPDK Doğal Gaz Daire Başkanı Hüseyin Daşdemir ucuz doğalgaz almanın yollarını anlattı. Spot boru gazı ithalatı ile doğalgaz kontratlarının süresinin kısaltılması amaçlanıyor. 20 ya da 30 yıl gibi uzun vadeli kontratların süreleri 2021’de dolacak. Spot boru gazı ithalatı sayesinde doğalgaz fiyatlarında da düşüş sağlanacaktır. 

Doğalgaz fiyatlarında ucuzlama sağlanması ile vatandaş da daha ucuza enerji tüketebilecektir. Isı yalıtımı için vazgeçilmez olan doğalgaz kışın yüksek faturalara neden oluyor. Doğalgaz fiyatları düşerse vatandaş tasarruf da sağlayacaktır.

Doğalgaz Tasarrufu İçin Öneriler

Daşdemir vatandaşın daha az fatura ödemesi için doğalgaz tasarruf önerilerinde de bulunabilecektir. Evde olunmayan vakitlerde kombi en kısık seviyede bırakılmalıdır. Böylece ev ısı korunur ve yeniden ısıtmak için enerji harcanmaz. Kombiyi sık sık açıp kapatmak yeniden en baştan efor sarf edilmesine ve daha çok yakıt harcanmasına neden olur. 

Ayrıca peteklerin önüne eşyalar konumlandırılmamalıdır. Petekle ve duvarlar arasına yalıtım levhası konularak yalıtım sağlanmalıdır. Ev sıcaklığı yaklaşık 22 derece olmalıdır. Mevsim şartlarına uygun girilmesi halinde bu sıcaklık yeterli olacaktır.

Yukarıdaki önlemlerin alınması ile doğalgaz faturalarında yüzde 6-7 tasarruf sağlanacaktır. Yani 500 liralık faturada 50 lira kadar tasarruf sağlanabilir. Doğalgaz fiyatları düşerse tasarruf da katlanacaktır.

Vatandaşa Ucuz Doğalgaz İçin Çalışma Yapılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın