Adalet Bakanlığı 7 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı 7 Memur Alımı
Adalet Bakanlığı 7 Memur Alımı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanlığı alınacak personellerin Pedagog olarak görevlendirileceğini açıklandı.

Adaylarda aran şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak ve 2018 yılı KPSS Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak gerekmektedir.

Özel Şartlar

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim bölümlerinin birinden mezun olmak.

Başvuruda İstenecek Belgeler

Ek-2 başvuru formu, Bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır.), 2018-KPSS sonuç belgesi, Ek-3 Güvenlik Soruşturması Formu (Formun UYARI bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak doldurulması, 3 adet hazırlanması, bilgisayar ile doldurulması, fotoğraf yapıştırılması, ilgili bölümün imzalanması ve bu form dışında başka form kullanılmaması gerekmektedir.), Fotoğraflı özgeçmiş (El yazısıyla hazırlanmış ve imzalanmış), Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet’ten barkodlu belge oluşturularak alınabilir), Ek-4 Sağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyanı istenmektedir.

Başvuru Yeri, Şekli ve Tarihi

Başvurular 13 Ocak 2020 tarihinde başlayıp, 24 Ocak 2020 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvuruların Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığa ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır. (Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin ve başka başvuru formu kullananların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

Sözlü Sınav Yeri ve Tarihi

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Bakanlık internet sayfasında ilan edilecektir. 

Sözlü Sınavın Konuları

Atama yapılacak pozisyonun gerektirdiği meslekî bilgi 40, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20, Genel kültür 20, Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20, puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Adayın alınacağı pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; alınacağı pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır. Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Sınav sonuçları ve atanmaya hak kazananlar Bakanlık internet sayfasında ilan edilecektir.

Ek 2 Formu için Tıklayınız.
Ek 3 Formu için Tıklayınız.
Ek 4 Formu için Tıklayınız.

Adalet Bakanlığı 7 Memur Alımı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın