Adalet bakanlığı stajyer kontrolör alımı ilanı

Adalet bakanlığı stajyer kontrolör alımı ilanı

Kamu personeli alımı için yayınlanmış olan resmi bilgilerde Adalet bakanlığı birimleri içinde istihdam edilmek üzere stajyer kontrolör alımı yapılacaktır.

Güncel olarak yayınlanmış olan adalet bakanlığı stajyer kontrolör alımları için başvuru gerçekleştirecek bütün vatandaşların Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olması gerekiyor.


Adalet bakanlığı stajyer kontrolör alımı başvuru şartları


1.    657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

2.    01 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1987 tarihinde ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.) ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

3.    Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

4.    2020 ve 2021 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.


Sisteme yüklenmesi gereken belgeler


•    Sisteme yüklenecek belgelerin pdf ya da jpeg formatında yüklenmesi gerekmektedir.

•    Fotoğraflı özgeçmiş,

•    Güvenlik Soruşturması Formu, (EK-1 formun “UYARI” bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak, bilgisayar ile doldurulması, fotoğraf eklenerek çıktısının alınması ve ilgili bölümün imzalanması suretiyle taratılarak sisteme yüklenmesi, EK-1 form dışında başka form kullanılmaması gerekmektedir.)

•    Transkript belgesi, (Hukuk fakültesi harici bölümlerden mezun olanlar için)

•    Denklik gösterir belge


Adalet bakanlığı personel alımı başvuru bilgileri


•    Son başvuru tarihi resmi olarak 14.01.2022 olarak açıklanmıştır.

•    Başvurular aşağıda bulunan link üstünden yapılacaktır.

Başvuru için tıklayınız

Başvuru kılavuzu için tıklayınız

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.