Afyonkarahisar Üniversitesine Sınavsız 77 Kamu Personeli Alınacak

Afyonkarahisar Üniversitesine Sınavsız 77 Kamu Personeli Alınacak
Afyonkarahisar Üniversitesine Sınavsız 77 Kamu Personeli Alınacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre alınacak 77 sözleşmeli personelin 51 Hemşire, 4 Ebe, 1 Sağlık Teknikeri, 10 Fizyoterapist, 3 Röntgen Teknisyeni, 4 Laborant ve 4 Diğer Sağlık Personeli olarak kurum bünyesinde görevlendirileceği belirtiliyor.

Başvuru zamanı

Başvuru işlemleri ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten (16 Ocak 2021) itibaren 15 (on beş) gün içerisinde yapılabilecektir.

Başvuru yeri ve şekli

Online olarak Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde (Hastane) yer alan pozisyonlara başvuruda bulunacak adayların kurum web adresinden başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.(Başvuru kılavuzu kurum web sitesinde mevcuttur.)

Online başvurular dışında şahsen, posta ve e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruda istenen evraklar

Sözleşmeli personel başvuru formu (Online başvuru sonrasında form sisteme otomatik yüklenmektedir.), Öğrenim durumları itibariyle ilgili 2020 yılı KPSS (B) sınavından alınmış olan KPSS sonuç belgesi fotokopisi (ÖSYM Sisteminden “Barkodlu” Kontrol Kodu Olan), Mezuniyet belgesi aslı veya onaylı sureti (PDF olarak sisteme yüklenecektir. e-Devlet çıktısı da kabul edilecektir.), 1 adet Fotoğraf (jpeg formatında sisteme yüklenecektir.), Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi (PDF olarak siteme yüklenecek), Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (PDF olarak siteme yüklenecektir. e-Devlet çıktısı da kabul edilecektir.), Adli Sicil Kaydı (PDF olarak siteme yüklenecektir. e-Devlet çıktısı da kabul edilecektir.), Varsa daha önce çalışmış olduğu SGK Hizmet Dökümü (PDF olarak siteme yüklenecektir. e-Devlet çıktısı da kabul edilecektir.) ve Sertifika istenen ilan için ilgili belge (PDF olarak sisteme yüklenecektir.)

Adaylarda aranan ortak nitelikler

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya ilişiği olmamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 2020 yılı KPSS sınavına girmiş olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, “Sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması, Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır, Lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS P3 puanı esas alınacaktır, Önlisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS P93 puanı esas alınacaktır, Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS P94 puanı esas alınacaktır ve 7/24 Kesintisiz hizmet sunumu gereği nöbet usulü planlanan çalışma dahilinde gece nöbeti ve gece vardiyasında çalışmaya mani hali bulunmamak şartları aranmaktadır.

Hemşire İçin Aranan Nitelikler (51 Personel)

Yükseköğretim Kurumlarının Hemşirelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak ve KPSSP3 puanı almış olmak.

Ebe İçin Aranan Nitelikler (4 Personel)

Yükseköğretim Kurumlarının Ebelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak ve KPSSP3 puanı almış olmak.

Sağlık Teknikeri İçin Aranan Nitelikler (1 Personel Eczacı Teknikeri)

Yükseköğretim Kurumlarının Eczane Hizmetleri Programı Önlisans Mezunu Olmak ve KPSSP93 puanı almış olmak.

Fizyoterapist İçin Aranan Nitelikler (10 Personel)

Yükseköğretim Kurumlarının Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Lisans Mezunu Olmak ve KPSSP3 puanı almış olmak.

Röntgen Teknisyeni İçin Aranan Nitelikler (3 Personel)

Sağlık Meslek Liselerinin Radyoloji Teknisyenliği bölümünden mezun olmak ve KPSSP94 puanı almış olmak.

Laborant İçin Aranan Nitelikler (4 Personel)

Yükseköğretim Kurumlarının Tıbbi Laboratuar Teknikleri Önlisans programı mezunu olmak ve KPSSP93 puanı almış olmak.

Diğer Sağlık Personeli İçin Aranan Nitelikler (1 Personel)

Yükseköğretim Kurumlarının İlk ve Acil Yardım Programı Önlisans mezunu olmak, Sağlık Bakanlığı Perfüzyonistlik Yetki Belgesine sahip olmak ve KPSSP93 puanı almış olmak.

Diğer Sağlık Personeli İçin Aranan Nitelikler (3 Personel)

Yükseköğretim Kurumlarının Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Önlisans mezunu olmak ve KPSSP93 puanı almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Hemşire, Ebe, Sağlık Teknikeri, Fizyoterapist, Röntgen Teknisyeni, Laborant, Diğer Sağlık Personeli, Lise ve Dengi, Önlisans, Lisans

Afyonkarahisar Üniversitesine Sınavsız 77 Kamu Personeli Alınacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın