Aile Bakanlığı Tarafından Bin Sürekli İşçi Alımı Yapılıyor

Aile Bakanlığı Tarafından Bin Sürekli İşçi Alımı Yapılıyor
Aile Bakanlığı Tarafından Bin Sürekli İşçi Alımı Yapılıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvuru Şartları

Bakanlık bünyesine yapılacak olan alımlar farklı pozisyonlara yapılacaktır. Genel şart olarak memur olmaya engel durumlar olmamalıdır. Temizlik işçisi alımı için en az lise mezunu olmak şartı aranır. Çocuk Bakıcısı için 25 yaşını doldurmuş, belirlenen bölümlerden mezun olan ya da sertifika sahibi olan kişiler alınacaktır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı ile engelli bakımı için belirlenen bölümlerden mezun olan ya da sertifika sahibi olan kişiler alınacaktır. Silahsız güvenlik görevlisi için özel güvenlik kimlik kartına sahip olan ya da gerekli eğitimi alan kişiler seçilecektir. Bakım ve Onarım hizmeti verecek personelin gerekli eğitim şartını sağlamasının yanı sıra cinsiyet şartı aranır. Çünkü yatılı merkezlerde çalışacaklardır. 

Başvuru Şekli

Aile bakanlığı bin işçi alımı için İşkur üzerinden ilan yayınlanmıştır. Başvurular bugün başlamıştır ve 25/11/2019 – 29/11/2019 tarihleri arasında online olarak başvuru yapmak mümkündür. Şartları sağlayan adaylar arasından kura çekimi yapılacaktır. Kura yer ve saati bakanlık tarafından ilan edilecektir.

KPSS şartı dahil tüm şartları sağlayan adaylar içinden kontenjanın 4 katı kadarı ve bu sayıda yedek aday kura ile belirlenecektir. Bu adaylar sözlü sınava alınacaktır. Adaylar istenen belgeleri teslim ettikten sonra mülakata alınacak ve başarılı olanlar işe başlayacaktır.

Aile Bakanlığı Tarafından Bin Sürekli İşçi Alımı Yapılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın