Dışişleri Bakanlığı 1 Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu

Dışişleri Bakanlığı 1 Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu
Dışişleri Bakanlığı 1 Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Toronto Başkonsolosluğunda görevlendirilmek üzere 1 sekreter alımı yapılacağı belirtildi.

Adaylarda aranan şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak şartları aranmaktadır.

Ayrıca, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmeleri gerekmektedir.

Başvuruda istenen evraklar

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”), Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge ve Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Yazılı sınav 03 Şubat 2020 saat 10:00’da Toronto Başkonsolosluğunda, sözlü ve uygulamalı yarışma sınavı ise 7 Şubat 2020 tarihinde saat 14:00’da yapılacaktır.

Son başvuru tarihi 17 Ocak 2020 mesai bitimine kadardır. Başvurular son başvuru tarihinde Başkonsolosluk adresinde olacak şekilde posta vb. vasıtasıyla yada şahsen yapılacaktır.

Yazılı Sınav konuları

Türkçe’den İngilizce’ye çeviri (1 saat), İngilizce’den Türkçe’ye çeviri (1 saat), Türkçe Kompozisyon (1 saat) ve Matematik (1 Saat) şeklinde yapılacaktır.

Sözlü Sınav Konuları

Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi.

Uygulamalı Sınav Konuları

(Bilgisayarda) Daktilo sınavı

Dışişleri Bakanlığı 1 Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın