AÖF Sınavı Sona Erdi, Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak

AÖF Sınavı Sona Erdi, Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak
AÖF Sınavı Sona Erdi, Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AÖF Sınavları Yapıldı

Açık öğretim fakültesi öğrencileri 13-14 Aralık tarihlerinde güz dönemi ilk sınavlarına girdiler. Bugün itibariyle son sınavlar yapıldı. Şimdi ise adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Sınav sorularının açıklanıp açıklanmayacağı ise henüz belli değil.

AÖF sınav sonuçları gerekli değerlendirmelerin yapılmasının ardından kurumun resmi web sitesinden ilan edilecektir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi üzerinden adaylar sonuçları takip edebilirler. Geçtiğimiz yıllarda sonuç açıklanma takvimine bakıldığında sonuçların 15 gün içinde açıklandığı görülmektedir. Bu sene yapılan sınavların sonucu da 2 hafta içinde yani 30 Aralık tarihine kadar açıklanacaktır. 

Açık öğretimdeki İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri sonuçları Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Sınav Yayınlama Sisteminden 3 gün içinde görebilecektir. 

Notlar Ne Anlama Geliyor?

Bu sene ilk kez AÖF sınavlarına giren öğrenciler sisteme aşina olmayabilir. AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC harfli notunu alan kişiler başarılı sayılacaktır. CD, DC ve DD harfli notları ise koşullu geçer harf notlarıdır. FD ve FF notları ise başarısız anlamına gelir. Tüm sınavlardan alınan not ortalaması yani akademik ortalama 2,00’ın üzerinde ise öğrenci geçecektir. Öğrenciler geçemediği dersleri diğer dönemlerde yine alacaktır. Tüm derslerden başarılı olunması halinde mezuniyete hak kazanılacaktır.

AÖF Sınavı Sona Erdi, Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın