AÖL 2. Dönem Sınavları Zamanı Belli Oldu

AÖL 2. Dönem Sınavları Zamanı Belli Oldu

Açık Öğretim Lisesi 2. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme yakın geçmişte tamamlandı. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için 2. dönem sınavlarının yapılacağı tarih ise belirlendi.

Yüz Binlerce Öğrenciyi İlgilendiriyor

Milli Eğitim Bakanlığı, 2019-2020 eğitim öğretim yılında kayıtlarını yapan açık lise öğrencilerine yönelik sınav tarihini açıkladı. Liseyi dışardan bitirmek isteyen yüz binlerce öğrenci, MEB’e bağlı Açık Öğretim Lisesi bünyesinde diploma almak için bekliyor.  AÖL 2. dönem sınavlarına odaklanan öğrenciler açık lise sınav takvimiyle durumu netleştirmiş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı iş takvimine göre Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınavları mart ayında 21 Mart 2020 Cumartesi ve 22 Mart 2020 pazar günlerinde gerçekleştirilecek. Adayların bu sınava girmesi için öncelikle lise kayıtlarını tamamlamış olmaları gerekiyor.

AÖL’ ye Başvuracak Olanlar Dikkat

Açık Öğretim Lisesi’ne başvuru yapmaya hak kazanan adaylar, bir ilköğretim okulu ya da ortaokuldan mezun olmalıdır. Ayrıca ortaöğretim kurumundan ayrılan öğrenciler ve bir ortaöğretim kurumundan mezun olanlar da başvuru yapabilir. Ayrıca: 

•    Yükseköğretim kurumundan ayrılan, mezun olanlar
•    Meslek liselerinin 3 veya 4 yıllık sisteminden mezun olanlar
•    Genel liselerin 3 veya 4 yıllık alan seçimli sisteminden mezun olanlar
•    Ülke dışında öğrenim gören ve okuduğu kuruma dair denklik belgesi almış olan kişiler ve denkliği 19.07.2010 ve daha önce tarihte düzenlenmiş olanlar başvuru yapabilmektedir. 20.07.2010 tarihinden sonra alanlı sistem kalktığı için bu ayırım önemlidir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.