Ara Tatilin Yansımaları Ne Oldu

Ara Tatilin Yansımaları Ne Oldu

Bu sene ilk kez uygulanan ara tatil bazı kesimlerce olumlu bulunurken, bazı kesimler olumsuzlukları dile getirdi.

Öğretmenler, Aileler Memnun Kalmadı

Bu sene ilk kez birinci eğitim döneminde bir haftalık ara tatil verildi.  Öğrenciler toplamda 9 gün tatil yaptı. MEB bu tatillerin verimli geçmesi için etkinlikler düzenledi. Ancak etkinliklere katılımlar beklendiği gibi olmadı. 

Uzmanlar tarafından olumlu bulunan tatil fikri, öğretmenler ve aileler tarafından pek de iyi karşılanmadı. İzin alamayan aileler çocuklarına bakmakta zorlandı. Bu yüzden tatilde ailelerin beklentiler karşılanmadı. Bir yandan da yoğun ödev temposu aileleri zorladı. Tatil planı yapan aileler yoğun ödevlerden ötürü tatilleri erteledi. Öğrenciler de ödev nedeniyle tatilden gereken verimi alamadı.

Öğrenciler ve Tatilciler Memnun Kaldı

Öğretmenler ara tatilin öğrencilerin motivasyonunu bozduğunu söyledi. Okul temposuna alışan öğrencilerin 9 günlük tatilde okuldan uzaklaştığı ve derslerden soğuduğu belirtildi.

Ara tatillerde seminere katılan öğretmenler için tatil zaten dolu geçti ve verimli oldu. Hiçbir tatil fırsatını kaçırmayan öğrenciler de tatilden memnun oldu. Ancak tatillerde ödev verilmesini olumsuz karşıladılar.

Mevsim geçişi olduğu için hastalıkların yoğun olduğu bir dönemdir. Ara tatil sayesinde öğrenciler okuldan uzak kalarak hastalıklardan korundu.

Tatilin en büyük faydası ise turizm sezonu için oldu. izni olan aileler termal tatil tercih etti. Otellerde doluluk oranı yüzleri güldürdü.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.