Aralık Ayının Sonunda Engelli Ataması Yapılacak

Aralık Ayının Sonunda Engelli Ataması Yapılacak
Aralık Ayının Sonunda Engelli Ataması Yapılacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kura Töreni Yapılacak

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir otelde konuşma gerçekleştiren Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 17 yıl boyunca engellilere tanınan haklara ve ayrıcalıklara değindi. Rehabilitasyon merkezlerinin sayısının artırılmasından ücretsiz ulaşıma kadar pek çok konuda adım atıldığını ve farkındalık oluşturulduğunu ifade eden Bakan Selçuk, Aralık ayı sonunda atama yapılacağı müjdesini de verdi. Ay sonunda yapılacak kura töreni ile engelli vatandaşlarımız kamuda memur olma imkanı elde edecekler.

2018 yılında yarım milyondan daha fazla engelli vatandaşımıza 7 milyar liralık bir gelir ayrıldığı Bakan Selçuk’un vurguları arasında yer aldı. Bakan Selçuk, engelli kontenjanlarında %80’e veren bir artış yaşandığını belirtti. Böylelikle engelli vatandaşlarımızın istihdama katılmaları ve hayattan daha çok lezzet almaları sağlanmaktadır. Şimdiye kadar 395 bin engelli personelin istihdama dahil edildiği bilgisi de Bakan Selçuk tarafından verildi.

Kamuda çalışan engelli personel sayısının 56 bin olduğu da Bakan Selçuk tarafından ifade edildi. 2002 yılında ise bu sayı sadece 5 bindi. Engellilerin hayatlarında önem arz eden erişilebilirlik hakkında da 4 başlık çerçevesinde çalışmalar yürütüldüğü aktarıldı. Programda engelli vatandaşların hikayeleri de paylaşıldı ve örnek hayatlar sergilendi.

Aralık Ayının Sonunda Engelli Ataması Yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın