Dış İşleri Bakanlığı 30 Mütercim Alıyor

Dış İşleri Bakanlığı 30 Mütercim Alıyor

Dış işleri bakanlığı tarafından yayınlanan duyuru ile farklı illerde istihdam edilmek üzere 30 mütercim alınacağı açıklandı.

Başvurular 5 Aralık’ta Başlıyor

Dış İşleri Bakanlığı tarafından mütercim alım ilanı yayımlandı. Bakanlık bünyesinde görevlendirilecek olan mütercimler için aranan şartlar farklıdır. İngilizce, Farsça, Almanca, Çince, İspanyolca, Portekizce, Yunanca ve Rusça dillerinden mütercim alımı yapılacaktır. Alınacak olan kişiler bakanlık bünyesinde merkez teşkilatında görevlendirilecektir. 

İlana başvuru yapmak isteyen kişiler 5 Aralık 2019 tarihinden itibaren başvurularını yapabilir. Son başvuru tarihi ise 15 Aralık 2019 saat 18.00’a kadardır. Başvurular Dış İşleri Bakanlığının web sitesi üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. 

Başvuru Şartları

Mütercim alımları yapılırken 10 İngilizce, 2 Almanca, 4 Fransızca, 3 Arapça, 2 Farsça, 2 Çince, 1 İspanyolca, 2 Portekizce, 3 Rusça ve 1 Yunanca dillerini bilen mütercim alınacaktır. Adayların bu dillerden en az 85 YDS puanı olması gerekir. KPSS P3 puanları ise en az 60 olmalıdır. 

Başvuru koşullarını sağlayan adaylar listeye girecektir. Adayların gireceği yazılı ve sözlü sınavlar ilanda belirtilmiştir. Adaylar başvurularını yapmadan önce mutlaka ilanı incelemeli ve başvuru koşullarını sağladıklarında emin olmalıdır.

Yukarıdaki şartları sağlayan adaylar arasında yapılan eleme aşamalarından sonra toplam 30 mütercim alınacaktır. Alınan kişiler bakanlık bünyesinde Türkiye’nin farklı illerinde istihdam edilecektir. Başvurular 5 Aralık’ta başlayarak 15 Aralık’ta sona erecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.