Bakan Selçuk’tan EYT Açıklaması

Bakan Selçuk’tan EYT Açıklaması
Bakan Selçuk’tan EYT Açıklaması
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EYT’liler İçin Yeni Bir Gelişme Yok

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bir gazeteye röportaj vererek EYT ve 3600 ek gösterge için açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk’un açıklamasındaki detaylar ise şöyle. Emeklilikte yaşa takılanların yaş ortalamasının 43-47 aralığındadır. Bunların yüzde 80-90 kadarı çalışma hayatına katılabilmektedir.

Ülkemizde emekli olmak için yaş, prim ve gün şartları sağlanmalıdır. EYT’liler ise diğer şartları sağlamasına rağmen yaş şartını sağlayamayan kesimi ifade ediyor. Bu konu üzerinde bir süredir çalışan bakanlık, farklı alternatifleri de değerlendirdi ancak bir sonuca ulaşılamadı. Çünkü bu kesime emeklilik hakkı tanınması halinde ortaya çıkan maliyetlerin oldukça yüksek olduğu belirlendi.

Ayrıca yapılan sosyal güvenlik reformundan bir geri dönüş anlamına geleceği için de hükümet kanadından olumlu karşılanmıyor. Reformu geriye döndürmek aktüeryal dengeyi bozacağı için şu anda EYT’liler için sevindirici bir gelişme yok. 

3600 Ek Gösterge Verilecek

Bakan Selçuk 3600 ek gösterge için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözü olduğunu hatırlattı ve hayata geçeceğini ifade etti. Ancak ek gösterge çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgi vermedi.
Esnek çalışmaya değinen Bakan Selçuk, istihdamın artmasını sağlayacağını belirtti. içeriğinin etraflıca belirlenmesi ile olumlu bir gelişme olacağını söyledi.

Bakan Selçuk’tan EYT Açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın