Bakan Ziya Selçuk: İllerimizi Kırmızıdan Maviye Dönmesini Bekliyoruz

Bakan Ziya Selçuk: İllerimizi Kırmızıdan Maviye Dönmesini Bekliyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: Okullarda yüz yüze eğitim yapılabilmesi için illerin renklerinin MAVİ ye dönmesini beklediklerini bunun için de yetkinin il valiliklerinde olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere ülkemizde covid 19 salgınından dolayı okullarımız 2 Mart itibariyle yüz yüze eğitime başladı. Fakat bilim kurulunun da tavsiyesiyle tüm Türkiye covidl9 riskine göre dört renk şeklinde ayrılarak risk durumu belirlendi. Kırmızı ve turuncu renkli iller yüz yüze eğitime başlayamazken sarı ve mavi renkli iller yüz yüze eğitime başladılar.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda iki haftada bir illerin kovid 19 hastalık grafiğine göre renkler arasında geçişgenlik olabileceği belirtildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK bu bağlamda okulların yüz yüze eğitime geçebilmesi için il bazında rengin maviye dönmesi gerektiğini, Bunun için de tüm yetkinin il Valiliklerinde olduğunu belirtti.

Covid 19 pandemi süreci bir kez daha gösterdi ki bir nevi öğrencilerimizin okullarıyla ve öğretmenleriyle buluşması ve yüz yüze eğitime başlamaları yine o ilde yaşayan tüm vatandaşlarımın elinde.

Yüz Yüze Eğitimde Renk Dönemi

Böylelikle yüzü yüze eğitime turuncu ve kırmızı renkten sarı ve mavi renge geçmeyi başaran illerin geçeceği yine bunun aksinin de olacağı Bakan Ziya SELÇUK'un açıklamalarından anlaşılmaktadır.

Örneğin: şuan SARI renk olan MALATYA 'da tüm sınıflar bazında yüz yüze eğitime geçilmişken iki hafta sonra yapılacak değerlendirmede MALATYA'nın rengi KIRMIZI renge dönerse yüz yüze eğitim sonlandırılacak ve uzaktan eğitime devam edilecektir. Tüm vatandaşlarımızın bunun için hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.