Bakanlık ve Gelir İdaresi Başkanlığına 2 Bin Atama İzni Verildi

Bakanlık ve Gelir İdaresi Başkanlığına 2 Bin Atama İzni Verildi

Cumhurbaşkanlığı tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığına toplam 2 bin atama izni verildi.

2 Bin Atama Yapılacak

26/12/2019 tarihli ve 2019-468 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığına toplamda 2 bin atama kadrosu tahsis edilmiştir. Bu sayede 2020 yılında açıktan ya da diğer kurumlardan nakil yoluyla atamalar yapılacaktır. Ancak her iki kuruma ayrı ayrı ne kadar kadro verileceği henüz belli değildir. Kurumların ilana çıkması ile kadrolar belli olacaktır. Atama izinlerinin belirlenmesi Hazine ve Maliye Bakanı onayından sonra belli olacaktır.

İlanlar Ne Zaman Yayınlanacaktır?

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2 kuruma toplamda 2 bin kadro tahsisi yapılmıştır. Kadro tahsisi yapıldığı için artık kurumlar ilana çıkarak personel alımları yapabilecektir. Bu kadrolar açıktan alma ya da diğer kurumlardan nakil suretiyle doldurulabilecek ve personel açığı giderilecektir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde çalışmak isteyen adaylar kurumların yayınlayacağı ilanları takip etmelidir. Kadro tahsisi 2020 yılı için yapıldığından ilanlar da 2020 yılında yayınlanmalıdır. Ancak 2020 başlarında yayınlanacağı gibi sonlarında da yayınlanabilecektir. Tüm alımlar tek seferde ya da birkaç ilan ile parça parça yapılabilecektir. İşte bu soru işaretlerinin giderilmesi için adaylar kurumlardan ve sitemiz memur alımı sayfası üzerinden ilanları takip edebilirler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.