Şeker Fabrikalarındaki Geçici İşçilere Kadro Çalışması Başlatıldı

Şeker Fabrikalarındaki Geçici İşçilere Kadro Çalışması Başlatıldı
Şeker Fabrikalarındaki Geçici İşçilere Kadro Çalışması Başlatıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şeker Fabrikalarında Üretim Sürdürülebilir Değil

Geçtiğimiz günlerde şeker fabrikalarına 1500 işçi alımı için başvurular alındı. Bu süreçte mevsimlik işçiler taleplerini dile getirdi. Hem işi bilen, hem de yıllardır bu fabrikalarda çalışan işçiler varken sıfırdan işçi alımı eleştirildi. Mevsimlik işçiler öncelikle kendilerine kadro verilerek ihtiyacın karşılanmasını istedi. İşte bu gelişmelerden sonra Türkiye Şeker Fabrikaları kanadından beklenen açıklama geldi.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü Mücahit Alkan, Ağrı Şeker Fabrikasını ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında açıklamalarda bulundu. Şeker fabrikalarının şeker işleme kapasitelerine ilişkin verileri açıkladı. Şeker fabrikalarında şeker üretiminin sürdürülebilir olmadığı açıklandı. 

Mevsimlik İşçilere Kadro

Alkan 1500 işçi alımı için de açıklamalarda bulundu. İşçi alımının yapılacağını belirtti ancak mevsimlik işçilerin unutulmadığını belirtti. Fabrikalarda çalışan geçici işçilerin kadrolu olması için çalışma yürüttüklerini açıkladı. 1500 işçi alımının kurumun ayakta durması için gerekli olduğu açıklandı.

Ancak bu durumun geçici işçilerin kadroya alınmasına engel olmadığını belirtti. 5620 sayılı yasadaki maksimum çalışma süreleri ile yani 9 ay 29 gün üzerinden mevsimlik işçilerin çalıştırıldığını söyledi. Mevsimlik işçilere kadro için çalışma başlattıklarını belirtti. Çalışmanın kapsamı nedir, hangi işçileri kapsar henüz bilinmemektedir. Çalışmanın sonuçlanması ile ayrıntıları kamuoyuna duyurulacaktır.

Şeker Fabrikalarındaki Geçici İşçilere Kadro Çalışması Başlatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın