Başkonsolosluğa Yüksek Maaş Sekreter Alımı

Başkonsolosluğa Yüksek Maaş Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı Kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Yayınlanan kamu personeli alımı ilanına göre Miami Başkonsolosluğuna personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adaylar için başvurularını sadece TÜRK adaylar gerçekleştire bilecek.

Dışişleri bakanlığının yayınlamış olduğu ilana göre Miami Başkonsolosluğu bünyesinde istihdam edilmek üzere TÜRK uyruklu sekreter alımı sınavının gerçekleştirileceği ilan edildi.

Başvuruda Aranan Nitelikler

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olma, Sınav tarihi itibari ile 41 yaşını tamamlamamış olma, en az lise ve dengi okullardan mezun olma, Kamusal haklarından mahrum olma, Belirli suçlardan ceza almamış veya mahkum olmamış olma, Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin bulunmaması, Her türlü her türlü iklim koşullarında çalışmaya engelinin bulunmaması, Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek ve Bilgisayar ve daktilo kullana bilme şartları aranmaktadır.

Başvuru Şekli Ve Tarihi

İlana başvuru yapacak adaylar için başvurular başlamış olup 26 Nisan 2021 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapacak adaylar Başkonsolosluğumuz 80 SW 8th St. Suite 2700 Miami FL,33130 adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde şahsen başvurularını gerçekleştire bileceklerdir.

Sınavda Gerekli Belgeler

Başvuru dilekçesi, Özgeçmiş, Türk pasaportunun aslı veya fotokopisi, nüfuz cüzzdanı aslı veya fotokopisi, son mezun olunan okuldan alınanan diploma belgesi veya fotokopileri, askerlik durum belgesi ve 2 adet renkli vesikalık fotoğraf belgeleri istenilmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum