BDDK KPSS ile 4 Kamu Personeli Alımı Sınavı

BDDK KPSS ile 4 Kamu Personeli Alımı Sınavı

Kamu Personeli alımı kapsamında ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu KPSS 80 Puan ile memur alımı yapacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 80 puan ile 4 memur alımı yapılacak.

Başvuru Bilgisi

Başvuru yapmak isteyen adaylar 10 Şubat 2021 tarihine kadar en geç Kurumun resmi internet sitesinde alınan Başvuru formunu doldurularak İnternet ortamında yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

T.C vatandaşı olma, Kamusal Haklarından mahrum olmama, belirli suçlardan ceza almamış olma veya mahkum olmama, Askerlik ile ilişiği bulunmamak, Görevini yapmasına engel fiziksel veya zihinsel sorunları bulunmaması adaylarda aranan genel şartlardır.

Adaylarda aranan özel şartlar

Memur(Lisans): Siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümlerden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki bölümlerden mezun olmak,

Memur (Önlisans): Adalet, adalet meslek eğitimi, adalet meslek yüksekokulu bölümlerinden birinden mezun olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.