BDDK Kurumu KPSS Puan Şartı İle 153 Kamu Personel Alımı Yapacak

BDDK Kurumu KPSS Puan Şartı İle 153 Kamu Personel Alımı Yapacak

Güncel kamu ilanları geneli içerisinde açıklanmış olan duyurularda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) birimlerinde görevlendirilmek üzere 153 tane Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

BDDK personel alımı ilanları için başvuru yapmak isteyen adayların KPSS Lisans sınavından en az 70 puan almış olmaları ve giriş sınavı ile yazılı ve sözlü aşamaları esnasında başarı kaydeden adayların, yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle giriş sınavı başarı puanı tespit edilecektir.


BDDK KAMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU BİLGİSİ


İzmir belediyesi kadrolu işçi alımı için son başvuru tarihi 15.11.2021 olarak açıklanmıştır.

Bütün adaylar e devlet sistemine giriş yaptıktan sonra aşağıda bulunan resmi internet sitesi üstünde başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru İçin Burayı Tıklayınız

 

bddk-personel-alimi.jpg


KAMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI


Kamu iş ilanları için başvuru gerçekleştirecek olan adayların stresli iş temposuna ayak uydurabilmesi, görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve Öğrenmeye açık, araştırmacı, çözüm ve sonuç odaklı olmaları gerekiyor.

BDDK memur alımı kapsamında çalışmak isteyenlerin detaylarda özenli çalışmaya yatkın olması, sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekiyor.

Bankacılık denetleme kurumu personel alımı için iş başvurusu yapacak vatandaşların düzenli ve planlı çalışması, herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olması ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Uzman yardımcısı için görev almak isteyen şahısların raporlama alışkanlığı olan ve dokümantasyona önem vermesi, kamusal haklardan mahrum olunmaması ve şartname oluşturma konusunda bilgili olması gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.