Bedelli Askerlik Ücreti 35 Bin Lira Oldu

Bedelli Askerlik Ücreti 35 Bin Lira Oldu
Bedelli Askerlik Ücreti 35 Bin Lira Oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Döviz Kuruna Göre Güncellendi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2020 yılı için bedelli askerlik ve dövizle askerlik kılavuzu yayımlandı. Kılavuzda 2020 için askerlik ücretleri de yayınlandı. 2019 yılında bedelli askerlik ücreti 33 bin 230 liraydı. 2020’nin ilk yarısında ise 35 bin 54 lira oldu. Yani bir senede 2 bin lira kadar zam yapılmış oldu. Dövizle askerlik yapmak isteyenler ise 5 bin 261 euro ödeme yapacaklar.  

Açıklanan rakamlar 2020’nin ilk yarısı için geçerlidir. İkinci yarısı için MSB tarafından yeniden kılavuz yayımlanacaktır. 

Bedelli Askerlik Başvuru Şartları

2020 yılında bedelli askerlik yapmak isteyen adaylar şartları sağlıyorsa başvuruları kabul edilecektir. Yukarıdaki bedeller karşılığında askerlik görevi yerine getirilecektir.

31 Aralık 2020 günü saat 18.00’a kadar başvurular yapılmalıdır. Adayların yoklaması yapılır ve askerlik tercihleri alınır. Bedelli seçenler 2 ay içinde bedelini öderler. Askerliğini yapmaya başlayanlar, bakaya yoklama kaçağı ve saklıların bedelli askerlik yapması mümkün değildir. 2001 ve daha öncesinde doğanlar bedelli askerlik yapabilirler.

Yükümlüler hak kaybına uğramamak için süreci yakından takip etmelidir ve işlemleri zamanında yapmalıdır. Açıklanan ücretler 30 Haziran 2020’ye kadar geçerlidir. 1 Temmuz – 31 Aralık 2020 dönemi içinse yeni bir ücretlendirme belirlenecektir.

Bedelli Askerlik Ücreti 35 Bin Lira Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın