Belediyeler Birliği 6 Proje ve Finans Uzmanı Alıyor

Belediyeler Birliği 6 Proje ve Finans Uzmanı Alıyor

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından İŞKUR’da yayımlanan ilanda alınacak 6 personelin Proje ve Finans Uzmanı olarak kurum bünyesinde görev yapmak üzere alınacağını belirtiliyor.

Türkiye Belediyeler Birliği İŞKUR’da yaptığı açıklamalarda alınacak 6 personelin daimi kadroda 6 personelin Proje ve Finans Uzmanı olarak kurum bünyesinde görev yapmak üzere alınacağını belirtti.

Adaylarda aranan nitelikler 

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerlik çağına gelmemiş olmak, Yapmış olmak, muaf, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak), Görevini yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması/arşiv araştırması yapılmış olmak, En az 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik Fakülteleri ile fakültelerin Avrupa Birliği ve Yerel Yönetimler Bölümleri ya da bunlara denkliği YÖK tarafından onaylanmış yabancı fakültelerden mezun olmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adaylarda; Son başvuru tarihi itibarı ile geçerliliği devam eden KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Sınav başvurusunun son günü itibarı ile geçerliliğe sahip YDS sınavı İngilizce dilinden en az B düzeyinde puan almış olmak veya buna denk kabul edilen uluslar arası geçerliliği olan belgeye sahip olmak (Yabancı dil puan veya seviye değerlendirmeleri ÖSYM başkanlığının yabancı dil sınavları eş değerlikleri tablosuna göre yapılacaktır. Yabancı dil yeterliliğine ilişkin belgelerin YDS belgesinin geçerlilik süresi 5 yıl diğer belgelerin geçerlilik süreleri ise 2 yıldır), Son başvuru tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Yurtiçi ve Yurtdışı seyahat kısıtı olmamak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Diploma veya mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi ve Yabancı Dil Sınav sonuç belgesi istenmektedir.

Başvuru şekli

Adaylar başvurularını sadece elektronik ortamda kurum internet sitesinde “DUYURULAR” kısmında yer alan “Başvuru Formu” nu doldurmak suretiyle yapacaklardır. 

Adaylar için son başvuru tarihi 19 Haziran 2020’dir

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.