TEİAŞ Genel Müdürlüğü 2 Eski Hükümlü Büro İşçisi İlanı Açıklandı

TEİAŞ Genel Müdürlüğü 2 Eski Hükümlü Büro İşçisi İlanı Açıklandı

TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 2 eski hükümlü personelin Büro İşçisi olarak kurum bünyesinde görevlendirileceği belirtiliyor.

TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda alınacak 2 eski hükümlü personelin daimi kadroda Büro İşçisi olarak istihdam edileceği duyuruldu.

TEİAŞ eski hükümlü kontenjan açıklarının kapatılması amacıyla 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi sürekli işçi statüsünde 2 eski hükümlü eleman 19/09/2009 tarihli ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu aracılığı ile istihdam edileceğini açıkladı.

İşe alınacak elemanların çalıştırılacağı işyeri, ili, unvanı ve sayısı aşağıda belirtilmiş olup işgücü talebine başvurmak isteyenlerin Türkiye İş Kurumu’nun internet sayfasında 15 Haziran 2020 tarihinde yayımlanacak ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Büro İşçisi için aranan nitelikler

Lise ve dengi okul mezunu olmak, Eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan olduğunu belgelendirmek. 3.İlgili Yönetmeliğin 5.maddesinde belirtilen şartları taşımak ve Öncelik Hakkına Sahip Olarak Başvuran Adaylar için Öncelik Durumunu Gösterir Belgeye sahip olmak şartları aranmaktadır.

TEİAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre; Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile, Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir.

İşe alınacak personelin görev dağılımı ise aşağıdaki şekilde yapılacaktır

1.Bölge Müdürlüğü-Davutpaşa/İSTANBUL İstanbul Büro İşçisi Eski Hükümlü 1 personel

4.Bölge Müdürlüğü-Anadolu/İSTANBUL İstanbul Büro İşçisi Eski Hükümlü 1 personel

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.