Borçlanma Yaparak Emekli Olmayı Düşünenler Elini Çabuk Tutmalı

Borçlanma Yaparak Emekli Olmayı Düşünenler Elini Çabuk Tutmalı
Borçlanma Yaparak Emekli Olmayı Düşünenler Elini Çabuk Tutmalı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari Ücrete Endeksli

Emeklilik işlemlerinde yatırılan primler ile sigortalılık süresi son derece etkili bir rol oynamaktadır. Emekliliği erkene çekmek ya da sigorta başlangıç tarihini daha erkene almak için uygulanan yöntemlerden birisi ise borçlanma yapmaktır. Askerlik yapanlar askerlik süresi kadar, ücretsiz izine ayrılanlar ücretsiz izin süresi kadar borçlanabilmektedir. Borçlanma ile birlikte emeklilik tarihi erkene çekilebilmektedir.

Borçlanma yapmak isteyenler ise borçlanılacak gün kadar asgari tutar üzerinden ödeme yapacaklardır. Hali hazırda en düşük ücret 27 lira olarak belirlenmiştir. En yüksek ise 204 lira ile ödeme yapılabiliyor. Ancak 2020 yılına girdiğimizde bu tutarlar asgari ücrete yapılacak zam oranında artış gösterecektir. Dolayısıyla borçlanma yapmayı düşünenlerin bu ay içerisinde acilen borçlanma yapmalarında fayda vardır.

Örnek olarak verecek olursak 6 aylık borçlanma yapacak birisinin Aralık ayı ile 2020 Ocak ayı içerisinde ödeyeceği tutar arasında bin liraya yakın bir fark oluşacağını söyleyebiliriz. Bu fark oldukça büyük bir fark olup daha uzun süreli borçlanacak olanlar için daha da yüksek olacaktır. Dolayısıyla askerlik borçlanması ya da diğer borçlanma yapmak isteyen kimselerin acilen ödeme yapmalarında fayda vardır. Yüksek borçlanma ile emekli aylıklarında da artış yaşanacaktır.

Borçlanma Yaparak Emekli Olmayı Düşünenler Elini Çabuk Tutmalı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın