Bu 6 Kurum Esnek Çalışma Uygulamayacak

Bu 6 Kurum Esnek Çalışma Uygulamayacak
Bu 6 Kurum Esnek Çalışma Uygulamayacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hangi Kurumlar?

Korona virüs tedbirleri kapsamında esnek çalışma modelinin uygulanması için yasal çağrı yapılmış ve tüm kurumlara gönderilmiştir. Sağlık Bakanlığı çalışanları dahi esnek çalışma modelini uygulayabilecektir. Ancak İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan 6 kurum esnek çalışmaya geçemeyecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile 112 Acil Çağrı Merkezi birimleri eskisi gibi çalışmaya devam edecekler.

Kovid 19 virüsü ile mücadele döneminde 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı geldi. Bu nedenle polis ekipleri sık sık devriye gezerek dışarıdaki vatandaşları evlerine göndermeye çalıştı. Direnenlere ise ceza kesildi. Bu yüzden polis ve jandarma ekipleri eskisinden çok daha yoğun çalışmaktadır. Hatta evden çıkamayan yaşlıların market alışverişlerini bile polis ekipleri yapmaktadır. 

Esnek Çalışma Nasıl Uygulanacak?

Yayınlanan resmi yazıda esnek çalışma usulleri de belirlendi. Kamu hizmetlerinin aksatılmaması için çalışma ortamı düşünülerek mümkün olan asgari sayıda memur, yönetici ve hizmetli çalışacaktır. Çalışma saatlerini belirleme yetkisi il valiliklerine verilmiştir. Uzaktan çalışma ile dönüşümlü çalışma uygulanabilecektir. Memurların çalışma programları haftalık olarak belirlenecektir.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüklerinde yapılacak olan işlemler için her saate bir kişi düşecek şekilde randevu verilecektir. Randevusuz işlem yapılmayacaktır.

Bu 6 Kurum Esnek Çalışma Uygulamayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın