Bu Sene Sınıfta Kalma Olmayacak

Bu Sene Sınıfta Kalma Olmayacak

MEB Bakanı Selçuk, bu sene karnelerde ilk dönem notlarının baz alınacağını ve tüm öğrencilerin sorumlu da olsa üst sınıfa geçeceğini söyledi.

Uzaktan Eğitim Telafi Eğitimine Hazırlıyor

Ülkemizde kovid 19 vakası görülmesi üzerine okullar eğitime uzaktan eğitimle devam etmiştir. Bilim kurulunun önerisiyle bu süre 31 Mayıs’a kadar olarak belirlendi. 18 milyon öğrenci bu dönemde sınıf geçmenin nasıl olacağını merak ediyordu. Bakan Selçuk, uzaktan eğitimde öğrencilerin evde oldukları için motive olamayacağını hatırlattı. Bu dönem diğer dönemler gibi değerlendirilemeyecektir.

Uzaktan eğitimde çocukların eğitimden uzak kalmaması, araya uzun bir dönem girmemesi amaçlanıyor. Öğrenciler dersleri her ne kadar takip etse de sınıftaki bire bir öğrenme ortamı sağlanamayacaktır. Ancak telafi eğitimine en azından temel atmış olarak katılmaları hedeflenmektedir. Bu yüzden hem çocuklar hem de veliler uzaktan eğitimle verilen dersleri takip etmelidir. 

Telafi eğitimi için takvim hazır ancak canlı bir takvim ve bilim kurulunun önerilerine göre şekillenecektir. Değişen duruma göre telafi eğitimi de değişecektir. 

Sınıf Geçme Nasıl Olacak?

2019-2020 eğitim dönemi daha hiç sınav yapılamadan uzaktan eğitimle devam etmek durumunda kalmıştır. Bu nedenle sınıf geçme için sadece ilk dönem notları baz alınacaktır. Ancak bu dönem olağan bir dönem olmadığı için hiçbir öğrenci sınıfta bırakılmayacaktır. Eğer ilk dönem notları zayıf olan varsa da sorumlu olarak üst sınıfa geçecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.