Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiye Eri Alımı Yayımlandı

Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiye Eri Alımı Yayımlandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 6 Mart 2020 tarihli ve 31060 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 300 İtfaiye Eri alım ilanı ile ilgili; başvuru tarihi, sınav yeri ve zamanında güncelleme yapıldığı duyuruldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 12 Haziran 2020 tarihinde yaptığı açıklamada alınacak 300 personelin Genel İdare Hizmetleri sınıfında İtfaiye Eri alımı ile ilgili düzeltme ilanı yayımladı.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerlik çağına gelmemiş olmak, Yapmış olmak, muaf, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak), Görevini yapmasına engel akıl veya bedensel engeli bulunmamak, Erkek adaylar için en az 1.67 cm Bayanlar için en az 1.60 cm boyunda olmak, Boy ve kilosu artı eksi 10 kg’dan fazla fark bulunmaması şartları aranmaktadır.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (100 kişi)

Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (200 kişi)

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak, En az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.
 
Adaylardan istenen belgeler

Kurum internet adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formu, Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak), Adli sicil kaydı belgesi (E-Devlet üzerinden alınmış çıktı) istenmektedir.

Sınav yeri ve zamanı

Sözlü ve uygulamalı sınav “1 Temmuz 2020 tarihinden 10 Temmuz 2020 tarihi mesai bitimine kadar Cumhuriyet Caddesi 19 Mayıs Kompleks içerisinde bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı Altındağ-ANKARA adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.” Şeklinde düzeltilmiştir.

Başvuruların Değerlendirilmesi - Başvurusu Kabul Edilenlerin İlanı

Sınava girmeye hak kazanan adaylar KPSS puanları ile 16 Temmuz 2020 tarihinde belediye internet adresinde ilan edilecek olup, adaylar sınav giriş belgelerine bu adres üzerinden erişebilecektir.” şeklinde düzeltilmiştir. 

Sınavın Yeri, Zamanı ve Konuları 

Sözlü ve uygulamalı sınav 20 Temmuz 2020 – 30 Temmuz 2020 tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının Zübeyde Hanım Mahallesi Turgut Özal 2 Bulvarı No:9, 06070 İskitler-Altındağ/ANKARA adresindeki yerleşkesinde yapılacaktır. Sınavlar saat 09.00’da başlayacaktır.” şeklinde düzeltilmiştir.

Başvuru kılavuzu.

Düzeltme İlanı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.