ÇED Raporu Yayımlandı, Kanal İstanbul Hayata Geçecek

ÇED Raporu Yayımlandı, Kanal İstanbul Hayata Geçecek
ÇED Raporu Yayımlandı, Kanal İstanbul Hayata Geçecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tartışmalı Yatırım 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘hayalim’ dediği kanal İstanbul projesi, İBB Başkanı İmamoğlu tarafından ise ‘cinayet’ olarak anılıyor. 75 milyarlık bir yatırım olduğu için bütçesi de çok tartışılıyor. Projenin çevresel etkileri ile ilgili akıllarda soru işaretleri bulunuyordu. Bu yüzden Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporunun yayınlanması bekleniyordu. Beklenen rapor yayımlandı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunuldu. Bakanlık ise raporu uygun bularak kabul etti. Bu aşamadan sonra yetkililerce gerekli prosedürler takip edilerek proje yavaş yavaş hayata geçecektir.

ÇED Raporu Uygun Bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından İstanbul trafiği için alternatif sağlayacak olan Kanal İstanbul projesine ait ÇED raporu 10 gün süreyle askıda kalacak. Bu süre içinde raporu incelemek, görüş ve incelemelerde bulunmak mümkün olacaktır. Verilen görüşler karar alma sürecinde bakanlık tarafından nazara alınacaktır. eksiklerin tamamlanması, ek çalışmalar yapılması gibi konularda görüşler değerlendirilir. Vatandaşlar İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurarak öneride bulunabilir.

ÇED raporunda özetle Kanal İstanbul projesinin hayata geçmesinde yapılacak olan kıyı yapıları, yat limanları, konteynır limanları ve lojistik merkezler, denizden alan kazanımı, dip taraması, beton santralleri gibi tüm aşamalar incelenmiş ve komisyon tarafından kabul edilmiştir.

ÇED Raporu Yayımlandı, Kanal İstanbul Hayata Geçecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın