Cezaevi Personellerinin Özlük Haklarında İyileştirmeye Gidilecek

Cezaevi Personellerinin Özlük Haklarında İyileştirmeye Gidilecek

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, katıldığı üniforma tanıtımında cezaevi personellerinin özlük hakları ile ilgili iyileştirmeler yapılacağını açıkladı.

Haklı Beklentiler Çözülecek

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ceza ve infaz koruma memurlarının üniforma tanıtımında cezaevi personellerinin sorunlarına değindi. Cezaevi personellerinin oldukça önemli bir görev ifa ettiğini belirten Bakan Gül, bugüne kadar çeşitli sorunların çözüldüğünü belirtti. Çözülmeyi bekleyen birtakım haklı beklentilerin ise kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacağı Bakan Gül’ün açıklamaları arasında yer aldı. 

Cezaevinde çalışan hekim, diş hekimi, denetimli serbestlik müdürü, idareciler ve cezaevi müdürleri için özlük haklarında bir iyileştirme yapılması bu sayede gündeme getirilmiş oldu. Bakan Gül cezaevi personellerinin her açıdan nitelikli personel olduğunu dile getirdi. Dolayısıyla buna layık özlük haklarının sağlanması da oldukça önemlidir. Bakan Gül, cezaevlerinin ıslah yerleri olduğuna dikkat çekti. Hükümlü ve tutuklular burada eğitim alarak yeniden topluma kazandırılmakta ve tekrar suç işlemelerinin önüne geçilmektedir. 

Cezaevinde kalan hükümlü ve tutuklu sayılarının hayli fazla olması da cezaevi personellerinin işini zorlaştıran unsurlar arasında yer alıyor. Bu nedenle cezaevi personellerinin özlük haklarının iyileştirilmesi personellerin motive edilmesi açısından büyük bir öneme sahip olacaktır. Düzenlemelerin ne zaman yapılacağı konusunda Bakan Gül net yanıt vermedi. Ancak kısa bir süre içerisinde bu düzenlemelerin neler olacağı ve ne zaman hayata geçirileceği gibi konularda açıklamalar gelecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.