Corona Salgınında Umutlandıran Açıklama

Corona Salgınında Umutlandıran Açıklama
Corona Salgınında Umutlandıran Açıklama
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Corona virüs pandemisi tüm dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor. 15 Temmuz verilerine göre dünya genelinde 135 bin yeni vaka görülürken hayatını kaybeden sayısı ise 5 bin 760 olarak gerçekleşti. Son rakamlarla birlikte dünya genelinde toplam corona virüs vaka sayısı 13 milyon 700 bin sınırına dayandığı görülüyor. Virüsün ilk görüldüğü andan itibaren dünya genelinde hayatını kaybeden toplam kişi sayısı ise 590 bine ulaştı. Şu an itibariyle dünya genelinde 5 milyon 100 bin civarında aktif corona virüs vakası bulunuyor. Dünya genelinde rakamlar bu kadar kötü seyrederken ülkemizde sevindirici gelişmeler yaşanıyor.

2 Gündür Vaka Sayısı Binin Altında Gerçekleşti

Sağlık Bakanı Fahrettin koca tarafından yapılan açıklamada 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen toplam 42 bin 320 testte pozitif vaka sayısı 947 olarak gerçekleşti. İyileşen hasta sayısı ise bin 13 olarak gerçekleşti. İki gündür pozitif vaka sayısının binin altına çıkması ve azalış eğiliminin artarak devam etmesi morallerin oldukça düzelmesine yol açtı. Çünkü Türkiye’de yaklaşık 30 gündür vaka sayıları bir türlü bin sayısının altına inmiyordu.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü virüsün azalma evresine girmesi ile birlikte maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına tam uyulması durumunda 15-20 gün içerisinde ülkemizde corona virüs vakalarının 100’lü rakamlara inebileceğini açıkladı. Ayrıca Prof. Dr. Tevfik Özlü insanların bağışıklık konusunda yanlış bilgilendirildiğini ifade ederek bu salgının bağışıklık kazanılarak yok olacağı düşüncesi hem yanlış hem de sonuçları bakımında oldukça olumsuz bir düşünce olduğunu açıkladı.

ABD, Brezilya ve Hindistan Çaresizliği Yaşıyor

Avrupa ülkelerinde durum kontrol altında görülürken ABD, Brezilya ve Hindistan  corona virüs karşısında tam anlamıyla çaresizliği yaşıyor. Bu üç ülke en çok vakanın görüldüğü ülkeler arasında ilk sırada yer alırken her gün bu 3 ülkede ortalama 140 bin yeni vaka ve 3 bin ölüm gerçekleşiyor. Sonbahar aylarında durumunda kon trol altına alınamaması halinde virüsün 2. Dalga etkisinin kaçınılmaz gele geleceği uyarıları yapılıyor.

Corona Salgınında Umutlandıran Açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın