CTE Görevde Yükselme Sonuçlarında Puanları Neden Açıklamadı?

CTE Görevde Yükselme Sonuçlarında Puanları Neden Açıklamadı?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü (CTE) görevde yükselme sözlü sınav sonuçları açıklanmasına rağmen puanlar açıklanmadı.

Puanlar Neden Gizlendi?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü (CTE) tarafından taşra teşkilatındaki kadrolar için 75 Ceza İnfaz Kurumu Kurum 2. Müdürü, 75 Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı, 75 Şef, 25 Sayman, 75 İdare Memuru, 250 İnfaz ve Koruma Baş memuru, 15 Memur ve 25 Öğretmen kadrosu için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açmıştı. Bu kapsamda 23 Mart 2019’da yazılı sınav ve 16 Eylül ile 28 Ekim 2019 tarihleri arasında ise mülakat yapıldı. 26 Aralık 2019 tarihinde ise yani geçtiğimiz günlerde sonuçlar açıklandı. 

Sonuçlar açıklanırken sadece adayların isimleri listelendi. Ne yazılı sınavda ne de sözlü sınavda aldıkları notlar ise açıklanmadı. Yazılı sınavda birinci olanların dahi mülakat notları ile elenmesi nedeniyle adaylar kasıtlı olarak notların açıklanmadığını kanısına vardı. Eğer ki liyakate uygun şekilde bu sınavlar yapıldıysa sonuçlar mutlaka puanlarla birlikte açıklanmalıydı. 

Adaylar sonuçlara itiraz ettiğinde sonuç alamıyor. Dava açtıklarında ise mahkemeler sözlü sınavların sesli ve görüntülü kayıt ile yapılmadığından ötürü sonucun iptaline karar veriyor. Ancak bu durum sonucun başarılı olmasını sonucunu doğurmuyor. Adaylar yeniden mülakata alınıyor ve yine aynı sonuçla karşılaşıyor. Bu yüzden mülakatlar mutlaka sesli ve görüntülü olarak kayıt altına alınmalıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.