Çukurova Üniversitesi 54 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Çukurova Üniversitesi 54 Kamu Personeli Alımı Yapıyor
Çukurova Üniversitesi 54 Kamu Personeli Alımı Yapıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çukurova Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre alınacak 54 sözleşmeli personelin 43 Hemşire, 1 Fizyoterapist, 2 Laborant, 6 Sağlık Teknikeri, 1 Psikolog ve 1 Diğer Sağlık Personeli olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Adaylar başvurularını 30 Aralık 2020 – 13 Ocak 2021 tarihleri arasında yapacaklardır. Başvurular online olarak yapılacak ve Adaylar kurum internet adresinden başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak, Erkek Adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak, Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar, Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak, Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir, 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSS(P3), KPSS (P93) sınav sonuç belgesine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Hemşire İçin Aranan Nitelikler (43 Personel)

İlgili Fakülte veya Yüksekokulların Hemşirelik lisans programından mezun olmak, 2020 KPSS P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

Fizyoterapist İçin Aranan Nitelikler (1 Personel)

İlgili Fakülte veya Yüksekokulların Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programlarının birinden mezun olmak, 2020 KPSS P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

Laborant İçin Aranan Nitelikler (2 Personel)

Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuar Teknikleri veya Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2020 KPSS P93 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

Sağlık Teknikeri İçin Aranan Nitelikler (2 Personel)

Paramedik veya İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2020 KPSS P93 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

Sağlık Teknikeri İçin Aranan Nitelikler (2 Personel)

Sağlık hizmetleri meslek yüksekokullarının Patoloji Laboratuvar Teknikleri ön lisans programından mezun olmak, (Patoloji Anabilim Dalı Kas Laboratuvarı ve İmmünfloresan Laboratuvarında çalıştırılmak üzere) 2020 KPSS P93 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

Sağlık Teknikeri İçin Aranan Nitelikler (1 Personel)

Ağız Diş Sağlığı veya Ağız ve Diş Sağlığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2020 KPSS P93 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

Sağlık Teknikeri İçin Aranan Nitelikler (1 Personel)

Diş Protez, Diş Protez Teknikerliği veya Diş Protez Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2020 KPSS P93 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

Psikolog İçin Aranan Nitelikler (1 Personel)

Fakültelerin Psikoloji lisans programından mezun olmak, 2020 KPSS P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

Diğer Sağlık Personeli İçin Aranan Nitelikler (1 Personel)

İlgili Fakülte veya Yüksekokulların perfüzyon lisans programından mezun olmak veya Perfüzyon alanında yüksek lisans yapmış olmak, 2020 KPSS P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak.

Adaylardan istenen belgeler

On-line Başvuru Formu Doldurulacak ve Sistemden Gönderilecektir, Nüfus kayıt örneği (e-Devletten alınmış barkodlu / kare kodlu belge), Mezuniyet belgesinin (e-Devletten alınmış barkodlu / kare kodlu belge), 2020 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi (ösym.gov.tr’den alınmış barkodlu / kare kodlu belge) istenmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Çukurova Üniversitesi 54 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın