Cumhurbaşkanlığı 11 Branşta 31 Personel Alıyor

Cumhurbaşkanlığı 11 Branşta 31 Personel Alıyor

Cumhurbaşkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya göre alınacak 31 personelin 11 Branşta kamu personeli olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yaptığı açıklamada alınacak 31 personelin Keman, Viyola, Trombon, Trompet, Vurmalı Çalgılar-Timpani, Obua, Fagot, Klarinet, Viyolonsel, Kontrabas ve Arp branşlarında stajyer sanatçı olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında görevlendirileceği belirtiliyor.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türk vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak ve Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek zihinsel engeli bulunmamak.

Adaylarda aranan özel şartlar

Resmi ve Özel Konservatuvarlardan veya müzik bölümü bulunan okullardan mezun veya özel müzik öğrenimi görmüş olmak, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yönetmeliğinin, branşına göre 92, 94, 96 ve 98 inci maddelerinde belirtilen eserleri başarıyla icra etmek şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli, yeri ve tarihi

Adayların sınav ilanının Resmî Gazete’de yayınlanmasından (26 Haziran 2020) itibaren son başvuru tarihi olan 24 Temmuz 2020 tarihi saat 23:00’a kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İş talep formları Kültür ve Turizm Bakanlığının internet adresinden temin edilebilecektir. Adayların, iş talep formunu ve bu ilanın “D” maddesinde yer alan diğer belgeleri pdf, jpeg, vb. (güncellenemez dosya formatında) formatta hazırlayarak, kurum e-posta adresine interaktif ortamda göndermeleri gerekmektedir. 

Adaylardan istenen belgeler

Resmi ve Özel Konservatuvarlardan veya müzik bölümü bulunan okullardan mezun olduğunu veya özel müzik öğrenimi aldığını gösterir öğrenim belgesinin veya çıkış belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği, T.C. Kimlik numarasının da yer aldığı yazılı özgeçmiş, Kurum internet sayfasında yer alan iş talep formu istenmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.