Cumhurbaşkanlığı, İstihdama Katkı İçin İş Bulma Platformu Kurdu

Cumhurbaşkanlığı, İstihdama Katkı İçin İş Bulma Platformu Kurdu
Cumhurbaşkanlığı, İstihdama Katkı İçin İş Bulma Platformu Kurdu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yetenek Kapısı Nedir?

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Yetenek Kapısı platformu ile iş arayanlara yeni bir aracılık platformu sunuldu. Platform üniversite mezunu kişilere iş imkanı sunduğu için öncelikli olarak üniversitelere bilgilendirme yapıldı.

İşsizlik rakamlarının çift haneli olması ve bu rakamlarda üniversite mezunu işsiz sayısının etkili olmasından ötürü böyle bir adım atıldı. Platform sadece mezunlara değil, öğrencilere de hizmet edecektir. Böylece üniversite öğrencisi ve mezunlarının nitelikli istihdama katılması amaçlanıyor. Yani öğrenciler henüz mezun olmadan iş ilanlarını takip edebilecek ve işverenlerden haberdar olacaklardır.

Sistemi kullanmak isteyenler Yetenek Kapısı üzerinde profil oluşturacak. Profillerinde eğitim durumları, ilgi alanları, sertifikalar, eğitimler ve deneyimler gibi bilgileri doldurtacaklardır. İş başvurularında bu profil kullanılacaktır ve işverenler de bilgi sahibi olacaktır. 

Üniversite Mezunları İçin Fırsat

Üniversite mezunlarındaki işsizlik oranının düşürülmesi için hayata geçen yetenek kapısı nitelikli istihdama yönelik olarak atılan bir adımdır. Platformda özellikle kalifiye personel ihtiyaçları ile ilgili iş imkanları yer alacaktır. Böylece mezunlar kendi eğitim durumlarına uygun olan iş imkanlarını değerlendirecektir. Elektronik ortamda iş başvurusu yaparak zamandan tasarruf edeceklerdir.

Yetenek kapısı platformu Cumhurbaşkanlığı tarafından kullanıma açılmıştır. Üniversite öğrencileri ve mezunlar iyelik oluşturarak iş aramaya başlayabilirler.

Cumhurbaşkanlığı, İstihdama Katkı İçin İş Bulma Platformu Kurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın