Cumhuriyet Üniversitesi Sınavsız 400 Sağlık Personeli Alıyor

Cumhuriyet Üniversitesi Sınavsız 400 Sağlık Personeli Alıyor

Cumhuriyet Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 400 personelin 11 branşta sağlık personeli olarak üniversite hastanesi bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 400 personelin 250 Hemşire, 3 Biyolog, 3 Diyetisyen, 10 Ebe, 5 Eczacı, 6 Fizyoterapist, 2 Psikolog, 5 Röntgen Teknisyeni, 96 Sağlık Teknikeri, 5 Laborant ve 15 Diğer Sağlık Personeli olarak üniversite hastanesi bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, Lisans mezunlarında KPSSP3, Ön Lisans mezunlarında KPSSP93 puan türünden puan almış olmak (Eczacı pozisyonu hariç), Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak ve Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Hemşire, Ebe, Röntgen Teknisyeni, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Diğer Sağlık Personeli (15 kadrodan 12 personel için) 30 yaşından gün almamış olmak, Başvuru formu (sistemden online olarak doldurulup yüklenecektir), Öğrenim belgesi, 2018 KPSS sonuç belgesi, Çalışma belgesi ve sigorta döküm cetveli (Çalışma niteliği aranan unvanlara başvuran adaylar için) ve Sertifika/kurs ve istenilen diğer belgeler.

Başvuru şekli

Adayların kurum internet adresinden üye girişi yaparak başvuru yapılacak pozisyon için istenilen belgeleri sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini online olarak tamamlaması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.