Daimler Otomotiv 10 Bin İşçi Çıkaracak

Daimler Otomotiv 10 Bin İşçi Çıkaracak
Daimler Otomotiv 10 Bin İşçi Çıkaracak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amaç 1 Milyon Avro Tasarruf Sağlamak

Alman Daimler otomotiv şirketi 14 Ekim’de tasarruf planını açıkladı. 2022 yılına kadar 1 milyon avro tasarruf hedefi koydu. Bunun sağlamak içinse işten çıkarmalar yapılacak. Daimler İnsan Kaynakları Yöneticisi Wilfried Porth, gazetecilere açıklama yaparak dünya genelinde işten çıkarılanların sayısının 5 basamaklı olacağını söyledi. Yani işten çıkarılanların sayısı en az 10 bin olacak. Türkiye’de ne kadar işten çıkarma olacağı ise henüz belli değil. Böylece personel masraflarından 1,4 milyon avro tasarruf edilecek. İdari yönetim işlerindense yüzde 10 kesinti yapılacak.

Otomotiv endüstrisinde sıfır karbon emisyon hareketliliğinden ötürü büyük yatırımlar yapılması gerekiyor. Hibrit ve elektrikli araçların gittikçe artması maliyet artışlarına yol açıyor. Araçların satış gelirleri ise azalıyor. İşte bu dönüşüm Alman devini de yakından etkiledi ve bir dönüşüm sürecine girildi. Şirketin azalan kar oranının yeniden arttırılması hedefleniyor.

Audi De Etkilenecek

ABD-Çin ticaret savaşları ve Brexit belirsizliği Alman ekonomisini de etkiledi. Büyümenin beklenenden az olmasından ötürü şirket yeni yollar aramaya başladı.

Daimler otomotiv Almanya’da Volkswagen grubuna bağlı olan Audi’nin de üreticiliğini yapıyor. Bu yüzden tasarruf tedbirleri Audi için de uygulanacak. 2025’e kadar 9 bin 500 iş pozisyonu iptal edilecek ve işten çıkarmalar yaşanacak.

Daimler Otomotiv 10 Bin İşçi Çıkaracak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın