Danıştay Başkanlığı Kadrolu Personel Alım İlanı Duyuruldu

Danıştay Başkanlığı Kadrolu Personel Alım İlanı Duyuruldu

Danıştay Başkanlığı tarafından 11 dereceli 6 hizmetli alım ilanı yayımlandı

Danıştay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre 657 sayılı devlet memurları kanununun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere 6 hizmetli personel alımı yapılacaktır.

Başvurular 6 Ocak 2020 pazartesi günü başlayıp 10 Ocak 2020 Cuma günü saat:17:00 da sona erecektir.

Başvurular Danıştay Başkanlığı resmi internet sitesinden indirilecek başvuru formunu doldurduktan sonra imzalayıp resim ekleyerek istenen diğer belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine yapılacaktır.

Adayların 2018 KPSS (B) grubu, KPSS3, KPSSP93, KPSSp94 puanı ve Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak sözlü mülakat sonucunda alınan puana göre atamalarının yapılacağı belirtilmektedir.

Adaylarda aranan genel şartlar; 657 sayılı devlet memurları kanununun 48 ,nci maddesinde belirtilen genel şartları taşıması, 31 Aralık 2020 tarihinde 35 yaşını bitirmemiş olması (31 Aralık 1985 ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecektir), 2018 KPSS lisans ve 2018 KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmaları gerekmektedir.

Adaylarda aranan özel şartlar; En az lise ve dengi okul mezunu olmak.

Başvuruda istenen belgeler; Danıştay başkanlığı resmi internet sitesinden indirilecek başvuru formunu, Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, 2018 yılı KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türünden birini içeren doğrulama kodu olan sonuç belgesi, Diploma aslı ve fotokopisi veya okul ya da noter onaylı mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi sureti veya E-devlet üzerinden alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi ile birlikte şahsen müracaat edeceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.