Darphane Genel Müdürlüğü 47 Eleman Alacak

Darphane Genel Müdürlüğü 47 Eleman Alacak

Darphane Genel Müdürlüğü alınacak 47 personelin Matbaa İşçisi, Dökümcü, Makine Bakım Onarımcısı, Aşçı Yardımcısı, Forklift Operatörü, Sürekli Döküm Ustası, Aşçı, Kimya Laboratuarı Görevlisi ve Elektronik Teknikeri olarak alınacağını belirtti.

Darphane Genel Müdürlüğü İŞKUR’da yaptığı açıklamada alınacak 47 personelin 30 Matbaa İşçisi, 6 Dökümcü, 1 Makine Bakım Onarımcısı, 1 Aşçı Yardımcısı, 1 Forklift Operatörü, 4 Sürekli Döküm Ustası, 1 Aşçı, 2 Kimya Laboratuarı Görevlisi ve 1 Elektronik Teknikeri olarak kurum bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Matbaa İşçisi için aranan nitelikler

Lise veya dengi okul mezunu olmak, 18 yaşından büyük olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Matbaacılık alanında, Yüksek Güvenlikli Baskı Teknikleri veya Dijital Baskı ve Güvenlikli Basım Teknikleri konularında en az 3 yıllık deneyimi SGK kayıtları ile belgelendirmek veya Yüksek Güvenlikli Baskı Teknikleri veya Dijital Baskı ve Güvenlikli Basım Teknikleri konularında sertifika sahibi olmak, Vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışabilecek olmak şartları aranmaktadır.

Dökümcü (Metal) için aranan nitelikler

Lise veya dengi okul mezunu olmak (Döküm bölümü), 18 – 35 yaş arasında olmak, Erkek olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, 2 yıl döküm, hadde, metal pres teknolojileri deneyimini SGK kayıtları ile belgelemek ve Değerli metal üretiminde farklı süreçlerde çalışmış, sarrafiye üretim konusunda tecrübeli, vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışabilecek olmak şartları aranmaktadır.

Makine Bakım Onarımcısı için aranan nitelikler

Lise veya dengi okul mezunu olmak (Makine bölümü), 18 – 35 yaş arasında olmak, Erkek olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, 2 yıl döküm, hadde, metal pres teknolojileri üretim ve bakımı konularında deneyimini SGK kayıtları ile belgelemek ve Değerli metal üretimi sektöründe çalışmış, vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışabilecek olmak şartları aranmaktadır.

Aşçı için aranan nitelikler

Ön Lisans mezunu olmak (Aşçılık veya Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü), 18 – 35 yaş arasında olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, 3 yıl mesleki deneyimini SGK kayıtları ile belgelemek, vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışabilecek olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Aşçı Yardımcısı için aranan nitelikler

Lise veya dengi okul mezunu olmak (Aşçılık Bölümü), 18 – 35 yaş arasında olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, 1 yıl mesleki deneyimini SGK kayıtları ile belgelemek, vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışabilecek olmak şartları aranmaktadır.

Forklift Operatörü için aranan nitelikler

Lise veya dengi okul mezunu olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Forklift kullanım ehliyetine sahip olmak, vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışabilecek olmak şartları aranmaktadır.

Sürekli Döküm Ustası için aranan nitelikler

Ön Lisans mezunu olmak (Döküm bölümü), 18 – 35 yaş arasında olmak, Erkek olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, 5 yıl döküm, hadde, metal pres teknolojileri deneyimini SGK kayıtları ile belgelemek, vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışabilecek olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Kimya Laboratuarı Görevlisi için aranan nitelikler

Ön Lisans mezunu olmak (Kimya Teknolojisi veya Laboratuvar Teknolojisi Bölümü), 18 – 35 yaş arasında olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışabilecek olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Elektronik Teknolojisi Teknikeri için aranan nitelikler

Ön Lisans mezunu olmak (Elektrik veya Elektrik Elektronik Bölümü), 18 – 35 yaş arasında olmak, Erkek olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, 2 yıl mesleki deneyimini SGK kayıtları ile belgelemek, Değerli metal üretim sektöründe çalışmış, vardiyalı çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık, dikkatli ve düzenli çalışabilecek olmak şartları aranmaktadır.

Adaylar için son başvuru tarihi 15 Mayıs 2020’dir.

Adaylar için İŞKUR başvuru numaraları 00005495373, 00005495374, 00005495379, 00005495381, 00005495382, 00005495460, 00005495471, 00005495497 ve 00005495604’tür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.