Deneyap Türkiye İçin Sınav Başvuruları Alınmaya Başladı

Deneyap Türkiye İçin Sınav Başvuruları Alınmaya Başladı
Deneyap Türkiye İçin Sınav Başvuruları Alınmaya Başladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deneyap Türkiye Atölyesi Nedir

Teknoloji alanında ülkemize öğrenci yetiştirme ve eğitim verme amacıyla Deneyap Türkiye Atölyesi kurulmuştur. Bu atölyenin Adana, Ankara, Antalya, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Hakkari, İzmir, Konya, Manisa, Muğla ve Trabzon’da toplamda 12 ilde şubeleri vardır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından yapılan ortak bir projedir.

Kurulan atölyeler sayesinde gelecekte teknoloji yatırımları yapabilecek nesiller yetiştirilmesi hedefleniyor. Bu atölyelerde eğitim alacak öğrenciler ise sınavla seçilecek. 4,5,8 ve 9. Sınıf öğrencileri ile lise hazırlık sınıfı öğrencileri başvuru yapabilir. 

Sınav Ayrıntıları

Türkiye Deneyap sınavı 9 Şubat 2020 tarihinde saat 10’da yapılacaktır. Sınav için başvurular ise 6 Ocak tarihinde alınmaya başlayacaktır. Adaylar sınav saatinden en az bir saat önce sınav yerlerinde olmalıdır. Adaylar sınav giriş belgesi ve kimliğini yanında bulundurmalıdır. Sınav 120 dakika sürecektir.

Sınav teorik ve pratik olmak üzere 2 aşamadan oluşur. İlk sınavda teorik sınavda Matematik, Fen, Algoritma ve eğitim alanlarından soru sorulurken, ikinci yani pratik sınavda ise bilgilerin somut olarak yansıtma yetenekleri ölçülecektir. İlk aşama sınavında başarılı olan öğrenciler, ikinci aşamada uygulama sınavına girecektir. Sınavda başarılı olanlar toplamda 36 ay süren eğitimler alacaktır.

Deneyap Türkiye İçin Sınav Başvuruları Alınmaya Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın