Devlet Su İşleri Başkanlığı Tarafından 35 Mühendis Alımı Yapılacaktır

Devlet Su İşleri Başkanlığı Tarafından 35 Mühendis Alımı Yapılacaktır

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yayınlana ilan ile çeşitli mühendislik kadrolarına alım yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Devlet Su İşleri (DSİ) açık kadroları doldurmak için personel alımı yapacağını açıkladı. Adaylar memur olma genel şartlarını sağlamalı ve 2018 yılı KPSS P3 en az 70 puana sahip olmalıdır. Yurdun her yerinde ve arazide çalışmaya elverişli olunmalıdır.

İnşaat Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Harita Mühendisliği, geomatik Mühendisliği, uzaktan algılama, Jeoloji Mühendisliği, Elektrik - Elektronik Mühendisi, Çevre Mühendisi, Matematik Mühendisi ve Meteoroloji Mühendisi unvanlarından alım yapılacaktır. 

Başvuru Usulü

Başvurular 8 Ocak saat 10.00'da başladı ve 17 Ocak 2020 23.59’da sona erecektir. Alınacak adaylar taşra teşkilatında 4/A’lı olarak istihdam edilecektir. Başvurular http://personelalimi.dsi.gov.tr adresi üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. Adaylar kendi branşlarında alım yapılan il sayısı kadar tercih yapabilir.

Puan üstünlüğüne göre yapılan sıralamada üst sırada yer alan adaylar yazılı sınava alınacaktır. Sınav günü 22 Ocak 2020 tarihinde ilan edilecektir. Uygulamalı sınava girecek adaylar istenen belgeleri 31 Ocak 2020 tarihine kadar Genel Müdürlük Personel Dairesi Başkanlığı’na gönderecektir. Elden ya da posta yoluyla evrak teslimi kabul edilir. Sınavda en az 70 puan alan adaylar başarılı kabul edilecektir. Nihai listenin ilan edilmesi ile adaylar itiraz edebilirler. Sonuçlarının ilanından itibaren 5 gün içinde komisyona itiraz etmek gerekir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.