DİB Personel Alımı Hakkında Duyuru

DİB Personel Alımı Hakkında Duyuru

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda Başkanlığın merkez kadrosunda istihdam edilecek 10 kişi için başvuru şartları açıklandı.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kameraman, prodüktör, ses kayıtçısı ve montajcı kadrolarına 10 personel alımı gerçekleştirilecek. Başvurular KPSS sınavına göre değerlendirilecek ve alınacak personel sayısının 3 katı kadar aday yapılacak sınava alınacaktır. 

Adaylarda aranan genel başvuru şartları arasında Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartların sağlanması yer almaktadır. Özel şartlarda ise her bir kadro için gerekli olan eğitim şartlarının sağlanması yer almaktadır. KPSS puanı olarak ise 60 ve üzeri puan almak istenmektedir. Öğrenim durumuna göre P3 veya P93 puan türleri değerlendirmeye alınacaktır. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular il veya ilçe müftülükleri aracılığıyla alınacaktır. 10 Aralık ile 24 Aralık 2019 tarihleri arasında başvurular yapılacak olup başvuru için kullanılacak olan formlar kurumun internet sayfası üzerinde yer almaktadır. 

Adayların sunacakları bilgi ve belgelerin doğruluğu müftülükler tarafından kontrol edilecektir. Bu bilgilerde herhangi bir yanlışlık olması durumunda başvurular onaylanmayacak ve adayların hakları kaybolacaktır. 

Adayların sözlü sınavları Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sınavda adayların mesleki bilgi ve becerileri %70 oranında değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Genel kültür %15 ve ifade yeteneği de %15 olarak değerlendirilecektir. Sınav sonuçları istediği gibi gelmeyen adayların itiraz hakları da bulunmaktadır. Başvurular genel müdürlüğe şahsen yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.