Göreve İade Olan Bazı Polisler Halen Göreve Başlatılmadı

Göreve İade Olan Bazı Polisler Halen Göreve Başlatılmadı
Göreve İade Olan Bazı Polisler Halen Göreve Başlatılmadı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

150 Polis Yeni Görev Yerini Bilmiyor

KHK’larla kamu görevinden çıkarılan ancak OHAL Komisyonu tarafından göreve iade kararı verilen polislerin en fazla 30 gün içinde göreve başlatılması gerekiyor. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü bu kuralı ihlal ederek göreve başlatmıyor. 150 kadar polis memuru geçtiğimiz hafta araştırma merkezlerine atandı ancak halen göreve başlamaları yapılmadı. İadelere ilişkin henüz bir planlama yapılmadı ve bekleyen kişilerin ne zaman göreve başlayacağı belli değil.

Kanunda göreve iade halinde atama için 1 aylık süre tanınmıştır. Ancak uygulamada bu süre katlanarak artmaktadır. Polislerin araştırma merkezlerine atanması bile aylar sürmektedir. Bir polisin göreve başlaması ise 6-7 aydan daha uzun sürmektedir. Şu anda Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında iade edilen polisler halen iade için beklemektedir.

Görevden haksız yere atılan bu polisler zaten yeterince mağdur olmuştur. Mağduriyetlerinin daha da büyümemesi için bir an önce göreve başlamalarının yapılması gerekir. Çünkü bu kişilerin atandığı yerde ev tutma, taşınma gibi işleri olacaktır. Ayrıca çocuklarının eğitim dönemi ortasında okul değiştirmesi gibi psikolojik yönleri de vardır. Bu yüzden mağduriyetler arttırılmadan bir an önce atamalar yapılmalıdır. Bekleyen polisler yığılmak yerine bir an önce eritilmelidir.

Göreve İade Olan Bazı Polisler Halen Göreve Başlatılmadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın