Dışişleri Bakanlığı 14 Personel Alıyor

Dışişleri Bakanlığı 14 Personel Alıyor

25 Aralık tarihinde yayınlanan ilana göre Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirilmek için 14 personel alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında daimi olarak istihdam edilmek üzere 14 personel alımı yapılacaktır. Adaylar son 2 yılda yapılan KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almalıdır. Alınan kişiler bilişim alanında görevlendirilecektir. Adayların YDS sınavına girmiş ve puana sahip olması gerekir. KPSS puanının yüzde 70’i ile YDS sınavının yüzde 30’u alınarak elde edilen puanlara göre sıralama yapılacaktır. Bu puanlara sahip olmayan adayların KPSS puanı 70 ve YDS puanı 0 olarak hesaplanacaktır. Her bir pozisyonunun 10 katı kadar aday sözlü sınava alınacaktır. 

Adaylar bilişim personeli olarak istihdam edileceği için eğitim şartları aranmaktadır. 4 yıllık mühendislik, bilgisayar, matematik, fizik gibi bölümlerden mezun olmak gerekir. Başvurulacak pozisyona göre 3 ya da 5 yıllık deneyim şartı aranacaktır. Bu sürelerin bilişim alanında çalışılarak geçirilmesi gerekir. Güncel programlama dillerinden en az ikisini bilmek gerekir. Erkek adaylar askerlik hizmetini yerine getirmiş olmalıdır. 

Başvuru Usulü

Dışişleri Bakanlığı personel alımı için ilan 25 Aralık tarihinde yayınlanmıştır. Bu tarihten başlayarak iki hafta içinde başvurular yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylar 10-21 Şubat tarihleri arasında sözlü ve uygulamalı sınava alınacaktır. Alınacak personeller bilişim alanında çalışacağı için yüksek maaşlar alacaktır. Başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.